Indre Styrke: Lya Saaek

Links

Links til kollegaer og samarbejdspartnere

Susanne Suenson: Akupunktør, jordemoder  www.noerreport.com

Rikke Godthjælp: Akupunktør, zoneterapeut, posturolog  www.godthjælp.dk

Susanne Vølund: Psykoterapeut, posturolog, øreakupunktør, shiatsumassør, sygeplejerske voelle@mail.tele.dk

Thomas Guldbrandsen: Akupunktør www.guldbrandsen-aku.dk

Jan Juhl Jensen: Akupunktør, fysiurgisk massør, kropsterapeut www.janjuhl.dk

Inger Lise Riis: Holistisk terapeut, Vegatester www.ingerliseriis.dk

Jens Enemark: Terapeut, meditationslærer www.centerforselvudvikling.dk

Rebecca Glob: Zoneterapeut, massør, kraniosakral-terapeut rebecca.glob@gmail.com


Yogalinks

Iyengar Yoga  Institute Amsterdam: www.iyengaryogaamsterdam.com

Mira Mehta: The Yogic Path: www.yogicpath.com Se: Traditional texts

Ramanand Patel: www.yogirama.com

Paolo Rava, Italien paolo.rava@gmail.com

Ramamani Iyengar Memorial Yoga Institute: www.bksiyengar.com

Tanja Grøner: Yogahuset i Centrum i Silkeborg www.yoga-pilates.dk

Kirsten Krabbe Gadegaard: Iyengar Yogalærer i Faaborg, www.yogavejen.dk

Lone Kristensen: Iyengar Yogalærer i Købehavn: www.lonekristensen.dk

Pia Due: www.yogaferie.dk

 


Andre Links

Eco-net: www.eco-net.dk


Annie Leonards: www.storyofstuff.com

Denko John Mortensen: www.egelykloster.dk

Dalai Lama: www.dalailama.com

Tibet Charity: www.tibetcharity.dk

Lakha Lama: www.lakha.dk

Care Trade: www.caretrade.dk Butik i KBH, der sælger produkter fremstillet af tibetanere i Indien støttet af Tibet Charity.

Bhuti Losang: Tibetansk læge www.tibetanmedicine.dinstudio.se

Hvor ender kroppen og hvor begynder sindet ?
Hvor ender sindet og hvor begynder ånd ?
De kan ikke adskilles, eftersom de er indbyrdes forbundne og dog forskellige aspekter af den samme altgennemtrængende bevidsthed.
BKS Iyengar

Karsten Jühne - Webdesign & Foto